مجریان معتبر

درباره فلوکان

در سال‌های اخیر با توجه به بحران محدودیت منابع انرژی در دسترس، بحث صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار پررنگ‌تر شده است. ازاین‌رو شرکت مرکز کنترل ایران در گام اول به تحقیق در خصوص نیاز بازار ایران و بررسی شرکت‌های پیشرو جهان در این زمینه پرداخت. در میان شرکت‌های فعال، شرکت فلوکان که از سابقه و شهرت بالایی در این خصوص برخوردار است، جهت همکاری انتخاب گردید. فلوکان با تمرکز بر تولید محصولات تخصصی بالانسینگ و کنترل مستقل از فشار از جایگاه و اعتبار ویژه‌ای در جهان برخورداراست.

به همین روی این شرکت از سال ۱۳۹۲ نمایندگی انحصاری شرکت فلوکان دانمارک را اخذ نمود.

شرکت بین‌المللی فلوکان

شرکت بین‌المللی فلوکان ( Flowcon International ApS) در سال ۱۹۸۵ با سرمایه‌گذاری مشترک دو شرکت پیشروی اروپایی و آمریکایی درزمینه شیرهای بالانس دینامیک در دانمارک تأسیس شد. هدف بنیادی این همکاری تلفیق دانش دو کمپانی به‌منظور توسعه محصولات مستقل از فشار بود. علاوه بر این شرکت فلوکان به‌عنوان سازمان فروش بین‌المللی شرکت گریزولد کنترلز ( Griswold Control) منصوب شد.

این همکاری نزدیک بین شرکت فلوکان و شرکت گریزولد کنترلز به یکپارچه شدن دو شرکت در سال ۲۰۱۴ و ایجاد بزرگ‌ترین سازنده متخصص شیرهای بالانس دینامیک و شیرهای کنترل مستقل از فشار درزمینه گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) در بازار جهانی انجامید.

این شرکت بزرگ‌ترین رفرنس نصب شیرهای دینامیک و مستقل از فشار را با بیش از ده میلیون شیر نصب‌شده در جهان در اختیار دارد، که برخی از آن‌ها به مدت بیش از ۲۵ سال در حال بهره‌برداری هستند.

علاوه بر این، شرکت فلوکان گریزولد دارای موجودی انبار دائمی به ارزش بیش از ۱۰ میلیون یورو (به جهت اطمینان از تحویل به‌موقع اجناس به پروژه‌ها) می‌باشد.

نوآوری، کیفیت و دسترسی ارزش‌های کلیدی گروه فلوکان-گریزولد کنترلز می‌باشند.

تعداد بسیار اندکی شرکت در این صنعت قادر به ثبت رکورد تحسین‌برانگیز مجموعه فلوکان-گریزولد کنترلز در تولید محصولات متحول کننده بازار می‌باشند.

 

 

۲۰۱۰   اولین شیر PICV جهان با نمایشگر هوشمند محرک و اتصال مستقیم به سیستم BACnet
۲۰۰۳  اولین شیر اتوماتیک محدودکننده جریان جهان با قابلیت تنظیم بیرونی
۱۹۹۸ معرفی اولین شیر توپی جهان با مشخصه کنترل خطی (گریزولد کنترلز)
۱۹۹۳  معرفی اولین شیر کنترل مستقل از فشار (PICV) جهان
۱۹۶۰  معرفی شیر اتوماتیک محدودکننده جریان (گریزولد کنترلز)

 

 

در حال حاضر شرکت بین المللی فلوکان از طریق کمپانی تولید و فروش در کالیفرنیا (آمریکا) و دانمارک و همچنین دفاتر فروش و بازاریابی در سنگاپور و دبی محصولات خود را در بیش از ۶۰ کشور جهان و در ۵ قاره ارائه می نماید.

مأموریت

ماموریت این مجموعه بهبود سیستم‌های تهویه مطبوع هیدرونیک است که می تواند اثرات مخرب زیست‌محیطی ناشی از سیستم‌های کنترل دمای ساختمان‌ها را کاهش دهد. شرکت فلوکان، از طریق همکاری نزدیک با شرکا و مشتریانش در جامعه گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع، تلاش می‌کند تا نیازهای آینده را پیش‌بینی و برطرف کند. هدف این شرکت تولید محصولاتی است که به عملیاتی شدن و توسعه راه‌حل‌های دینامیک سیستم‌های هیدرونیک کمک کند.

چشم‌انداز

چشم‌انداز این مجموعه بهبود آسایش فضاهای داخلی ساختمان، افزایش راندمان انرژی، سهولت در طراحی و ثبات در تأسیسات سیستم‌های هیدرونیک تهویه مطبوع از مرحله تعریف پروژه تا مرحله نگهداری از طریق توسعه و ترویج محصولاتی‌ست که مشکلات ناشی از نوسانات فشار در سیستم های تهویه مطبوع را برطرف می سازند.

ارزش

شرکت بین‌المللی فلوکان به صداقت و اخلاق معتقد است و هر تغییر رویکردی را با توجه به اکوسیستم ایجاد شده بین مشتریان، کارکنان، سهامداران و فروشندگان اعمال می نماید.

ساختار سازمانی افقی با مالکیت خصوصی و دخالت مستقیم صاحبان مجموعه، منجر به بهترین خدمات به مشتری به‌صورت شبانه‌روزی شده است که از اهمیت بالایی برای این شرکت برخوردار می‌باشد.

برخی از مهم‌ترین ارزش‌های شرکت فلوکان در تصویر زیر نمایش داده شده است.

نوآوری و خلاقیت

 • فضای کاری شرکت فلوکان بسیار خلاقانه است و حرکت از سمت ایده تا ساخت محصول بسیار سریع اتفاق می‌افتد.
 • توسعه پیوسته محصولات در پاسخ به نیاز بازار ( تولید ۴ یا ۵ محصول جدید در هر سال).
 • از مزایای ساختار سازمانی افقی امکان فعالیت نزدیک اعضای مجموعه با یکدیگر است که منجر به ‌عکس‌العمل سریع دپارتمان تحقیق و توسعه می‌گردد.
 • بیش از ۵% درآمد این شرکت صرف تحقیق و توسعه می‌گردد.

سادگی

به دلیل ساختار مدولار شیرهای شرکت فلوکان، تولید بر اساس درخواست و مشخصات مشتری به سادگی قابل انجام است. این امکان منجر به پاسخگویی به نیازهای ویژه‌ی هر پروژه می‌گردد. علاوه بر این، ساختار مدولار (قطعات مجزا) امکان محاسبات هوشمندانه‌تر و نصب و نگهداری ساده‌تر را فراهم می‌کند.

صرفه‌جویی انرژی و تنظیم دقیق جریان

تخصص شرکت فلوکان درزمینه کنترل جریان آب می‌باشد. این شرکت از تجربه و تخصص خود در جهت کنترل بهینه جریان تمامیِ تجهیزات ساختمان استفاده می‌کند، که این امر به صرفه‌جویی مصرف انرژی منجر می‌شود. علاوه بر کنترل جریان آب، ساختار محصولات به‌طور قابل‌توجهی به توزیع دقیق، نصب آسان و عملکرد بهینه شیرها کمک می‌کند.

 • ۷۶% انرژی دنیا در ساختمان‌ها مصرف می‌شود.
 • ۲۰% انرژی الکتریکی دنیا جهت پمپاژ سیالات مصرف می‌شود.
 • ۹۰% هزینه‌های طول عمر یک پمپ به هزینه مصرف انرژی اختصاص می‌‌یابد.

بنابراین، اگر یک پمپ کمتر کار کند، صرفه‌جویی قابل‌ملاحظه‌ای در مصرف انرژی اتفاق می‌افتد. استفاده از شیرهای دینامیک می‌تواند منجر به صرفه‌جویی ۳۵% در مصرف انرژی از طریق تضمین توازن و تعادل سیستم شود.

 • به‌علاوه ۵۰% صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌ها از طریق طراحی ساده‌شده سیستم با استفاده از شیرهای کنترل مستقل از فشار و کنترل بهینه پمپ به دست می‌آید.
 • سیستم‌های تهویه مطبوع کارآمد بیش از ۴۰% از انرژی مصرفی در ساختمان‌های بزرگ را به خود اختصاص می‌دهند.
 • استفاده از این محصولات می‌تواند به ‌صرفه‌جویی در مصرف انرژی، عدم انتشار گازهای گلخانه‌ای و کاهش هزینه منجر شود (۱۰%-۴۰%).

(منبع: اداره اطلاعات انرژی آمریکا ( U.S energy Information Administration))

توسعه محصولات

 • توسعه محصولات مستقل از فشار از معیارهای موفقیت شرکت از زمان تأسیس آن بوده است.
 • توسعه محصولات، سنگ زیربنای این سازمان است، با این حقیقت که بیش از ۵% درآمد این شرکت صرف تحقیق و توسعه محصولات می‌شود.
 • این شرکت دارای بخش تحقیق و توسعه بازار محور است، به این معنی که با نگاه دائمی به تقاضای بازار به‌سرعت محصولات جدیدی را در جهت رفع نیازها ارائه می‌دهد.

تمامی عملیات توسعه محصولات در نرم‌افزار SolidWorks به‌صورت سه‌بعدی شبیه سازی شده و در اختیار واحد تولید و مشتریان قرار می‌گیرد.

نمونه دمو به‌صورت مدل سه‌بعدی یا ماشین‌کاری شده جهت تأیید عملکرد تست می‌شود.  هنگامی‌که طرح تأیید شد محصول واقعی تولید شده و در لابراتوارهای این شرکت در کشورهای آمریکا و دانمارک با سختگیری فراوان به‌منظور بررسی و تأیید عملکرد و طول عمر مورد تست قرار می‌گیرد. با تست محصول در دو محل به‌صورت هم‌زمان، اثبات نتایج و به حداقل رساندن خطا امکان‌پذیر می‌گردد.

تمرکز بر توسعه محصولات به دارا بودن بزرگ‌ترین مجموعه شیرهای بالانس دینامیک در بین رقبا منجر شده است.

بعضی از مزیت های رقابتی محصولات فلوکان عبارتند از:

 • شیرهای ارائه‌شده توسط شرکت فلوکان در هر سایزی از قطر ۱۵ میلی‌متر تا ۱۰۰۰ میلی‌متر در محدوده کنترل جریان ۲۰ لیتر بر ساعت تا ۸۲۴۰ مترمکعب بر ساعت، موجود در انبار این شرکت و آماده تحویل می‌باشند.
 • شیر فلوکان سری Green به‌عنوان یک راه‌حل ۳ در ۱ شامل شیر کنترل تدریجی با کورس کامل در همه تنظیمات جریان، یک شیر بالانس اتوماتیک و یک شیر کنترل اختلاف فشار ارائه شده است.
 • شیر فلوکان سری SM “پیشرفته‌ترین شیر کنترل مستقل از فشار در جهان”
 • شیر فلوکان سری Wafer “بزرگ‌ترین محدوده سایز شیر بالانس دینامیک در جهان”
 • طراحی و ایده منحصربه‌فرد شیرهای فلوکان حفظ انعطاف‌پذیری است به این معنی که یک راه‌حل برای هر سیستمی وجود دارد.

با استفاده از محصولات مستقل از فشار فلوکان می‌توان به صرفه‌جویی انرژی حداقل ۳۵% در سیستم‌های جریان متغیر در مقایسه با شیرهای کنترل دوراهه سنتی دست‌یافت.

صرفه‌جویی بیشتر در نصب شیرآلات با موارد زیر قابل‌دسترسی است:

 • طراحی بهینه و کامپکت: شیرهای کمتر
 • شیرهای کمتر: افت فشار کمتر
 • شیرهای بالانس خودکار: عدم نیاز به بالانس خارجی
 • اقتدار (Authority) ۱۰۰%: استفاده بهتر از انرژی
 • کورس ۱۰۰%: کنترل بهتر و آسایش حرارتی

شرکت فلوکان شیرهایی با طراحی خاص ارائه می‌دهد که امکان انتخاب و نصب آسان و تعمیر پذیری در محل را فراهم می‌کند.

یافتن منابع و تولید

تنها پس از اثبات عملکرد صحیح محصول و تست طول عمر، محصولات برای تولید تأیید می‌شوند. پس‌ازآن اجزا شیرها با طراحی منحصربه‌فرد مطابق با نقشه‌های مهندسی ساخته می‌شوند. شرکت فلوکان شبکه‌ای از تأمین‌کنندگان را بکار می‌گیرد که همگی آن‌ها به‌صورت مداوم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

با توجه به تجربه‌ای که این شرکت درزمینه تهویه مطبوع دارد، به‌خوبی آگاه است که موجود داشتن محصولات درست در زمان درست برای اجرای موفقیت‌آمیز پروژه امری ضروری و واجب می‌باشد. بنابراین شرکت فلوکان حجم بالایی از محصولات را در انبار‌های کشورهای آمریکا و دانمارک موجود دارد. این امکانات به همراه ساختار مدولار و تفکیک‌پذیر محصولات، اجرای پروژه‌های قابل‌توجهی را در زمانی بسیار کوتاه تضمین خواهد کرد.

تمام محصولات فروخته‌شده توسط شرکت بین‌المللی فلوکان منشأ اروپایی یا آمریکایی دارند که این امر می‌تواند از طریق فدراسیون صنعت دانمارک (Danish Indus­trial Federation) بر اساس درخواست، گواهی و تضمین شوند.

DNA فلوکان

جریان عبوری از هر یک از اجزای سیستم ( شیر بالانسینگ و کنترل، پایانه حرارتی و لوله‌ها) از رابطه کلی ???? =????∗  تبعیت می‌کند. این رابطه به‌نوعی DNA شیرهای کنترل و بالانسینگ فلوکان محسوب می‌شود.

 

 

کنترل کیفیت

شرکت فلوکان زیر نظر یک سیستم کنترل کیفیت دقیق و سخت‌گیرانه کار می‌کند که در تمامی بخش ها اعم از توسعه محصول، یافتن منابع، بازرسی ورودی، پروسه تولید و بازرسی خروجی، تست مداوم محصول شامل تست‌های عملکرد و طول عمر صورت می گیرد. هر فرآیندی بر اساس گواهینامه ISO 9001:2008 انجام می‌پذیرد.

کار با متخصصان زمینه HVAC

به‌واسطه‌ی کار کردن مداوم و نزدیک با نمایندگان و مشتری‌ها در جامعه گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع، فلوکان تلاش می‌کند تا نیازهای آینده را پیش‌بینی کند و مرتفع سازد. هدف این شرکت خلق کردن محصولاتی است که به توسعه راه‌حل‌های دینامیک کمک کنند.

مراجع کاری

با توجه به سابقه طولانی در صنعت تهویه مطبوع، این شرکت تجربه ساخت شیرهایی با انواع کاربردها در سراسر جهان را دارد. شرکت فلوکان مفتخر است به تأمین شیرهای بعضی از بزرگ‌ترین پروژه‌های جهان با بهترین کیفیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *