پایداری

درباره EasyIO

ما می خواهیم خلاق و متفاوت از دیگران باشیم. ما یک تغییر پارادایم در M2M، اتوماسیون ساختمان و زمینه مدیریت انرژی می بینیم. با استفاده از راه‌های مختلف برای هموار کردن معماری یک سیستم معمولی، بکار گیری قدرت بیشتر در موارد مورد نیاز و استفاده از مزایای فناوری های آی پی IP و بی سیم، می‌توانیم به طور مستقیم از یک تجهیز به سازمانی برویم و از ابزارهای جدید تحلیلی جدید استفاده کنیم ابزارهایی مانند EasyStack.

تکنولوژی M2M

در ده سال آینده فن آوری M2M کوچکتر، عمیق‌تر و گسترده‌تر خواهد شد. شرکت‌هایی مانند سیسکو که در زمینه شبکه‌های هوشمند فعالیت می‌کنند، تجهیزات خود را هوشمندانه‌تر، مستقل‌تر و بصورت بی سیم  بر بستر آی پی می‌سازند. ما طراحی و معماری Web 2.0 را در اختیار داریم تا سرعت اینترنت و دسترسی به آن بهتر شود.

ما می‌خواهیم هماهنگ با تکنولوژی روز دنیا و آنچه که در زمینه تلفن همراه و بستر آی پی اتفاق می‌افتد پیش رویم و مطمئن هستیم که مصرف کننده‌ها از آن استقبال خواهند کرد  زیرا آن‌ها برای داشتن کنترل دقیق‌تر و بهتر بر تسهیلات خود حاضر به پرداخت هزینه بیشتر هستند.

مطمئنا در آینده فن آوری‌های جدید و قوی‌تر فراگیر خواهند شد که قبلا آن‌ها را در اختیار نداشتیم و می‌توانند به پیشبرد اهداف ما در این زمینه کمک کند .

تفاوت میان M2M و BMS

BMS در مورد مدیریت ساختمان است، در حالی که M2M در مورد چگونگی دستیابی به تجهیزات هوشمند کوچک و کم هزینه است تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به صورت خودکار عمل کنند. به طریقی شبیه به انسان است، اگر مردم را تشویق کنیم که با یکدیگر صحبت کنند، با هم کار کنند و اطلاعات را با هم به اشتراک بگذارند، خود آن‌ها قادر به تصمیم گیری هستند و نیازی به یک ناظر برای انجام کارها ندارند. همانند سیستم BMS که نیاز به یک سرپرست بالادست دارد، زیرا به اندازه کافی قدرتمند نیست و چارچوب آزادی را در داخل سیستم ندارد. بنابراین ما با M2M کار می‌کنیم ،که آن‌ها بصورت تجهیز به تجهیز و یا مجموعه ای از تجهیزات به هم متصل شده و با هم ارتباط برقرار می‌کنند .

این سیستم در بازار به طور عمده برای ساختمان‌های کوچک و یا مجموعه از ساختمان‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین برای چندین ساختمان بزرگ شما ناگزیر به اتصال به یک سرور و همچنین وجود یک ناظر برای سیستم خود هستید.

بازارهای اصلی

بدیهی است که بازار اصلی کار ما، بازار BMS است. اما این جزء تمرکز اصلی ما نیست. تمرکز اصلی ما ساختمان‌های کوچک است که در حال حاضر می‌توان گفت ۷۰ تا ۸۰ درصد این ساختمان‌ها به یک سیستم تحت کنترل متمرکز متصل نیستند تا بتوان آن‌ها را تجزیه و تحلیل، نظارت و اندازه گیری کرد و یا معیار سنجش قرارداد.

دلیل آن چیست؟ هزینه!

هدف ما این است که هزینه ها را کاهش دهیم  ما این کار را با کوتاه تر کردن چرخه توسعه برای تولید محصولات خود به بازار ارائه خواهیم کرد .

سری‌های FG +

ما سری EasyIO FG+ را معرفی کردیم زیرا ما می‌خواستیم شکاف بین Jace و کنترلر EasyIO 30P را پر کنیم. کنترلرFG+  در همه جا جایگزین کنترلر ۳۰P  نمی‌شود. کنترلر ۳۰P عالی است، بسیار کم هزینه و بسیار کارآمد است. اما گاهی اوقات این قدرت را ندارد که شکاف  بین Jace و یک کنترلر ساده را پر کند. تفاوت بزرگ این است که کنترلر FG+ دارای گرافیک سر خود است و HTML-5 را پشتیبانی می‌کند، بنابراین شما می‌توانید برای کار کردن با این کنترلر از یک iPad یا چیزی شبیه آن استفاده کنید.  در ایالات متحده کنترلرFG+  را   “The Beast”می‌نامند. دلیل آن که “The Beast” نامیده شده این است که FG+ اولین کنترلی است که دارای ۲ پردازنده و یک کارت حافظه SD اضافی می‌باشد این به معنی این است که ما می‌توانیم اطلاعات کنترلر را تا ۱۰ سال ذخیره داشته باشیم ! این در صنعت ما بی سابقه است.

EasyIO Freeboard

واژه کلیدی این است: همه چیز در سادگی است!

در بازار کنترلرهای زیادی وجود دارند که بسیار خوب هستند اما در بخش نرم افزار شما به یک برنامه نویس نیاز خواهید داشت. این شرکت‌ها جای خود را در بازار دارند. در شرکت‌های سطح بالا، کارکنانی هستند که می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند. اما مشکل اینجاست که اکثر افرادی که می‌خواهند به انرژی و عملکرد سیستم نگاه کنند عمدتا افراد غیر فنی هستند .کاربران می‌دانند که چگونه از گوشی هوشمند، iPad یا اندروید و داشبوردهایی مانند: EasyIO Freeboard استفاده کنند که بسیار کاربر پسند است تا کاربران بتوانند مصرف انرژی را مانیتور کرده و برسیستم خود نظارت داشته باشند همچنین مردم می‌توانند عملکرد یک یا چند ساختمان را ببینند بدون اینکه هزینه زیادی را صرف این کار کنند، اهداف خود را تعیین کرده و عملکرد سیستم را ارزیابی کنند .

این نکته بسیار مثبتی است که EasyIO به طور مستقیم به مرورگر یا هر سرور دیگری از طریق اینترنت بدون هیچ دستگاه واسط  و یا پروتکل دشواری متصل می‌شود.

انگیزه

EasyIO  هم یک رویکرد بسیار نو و پرطرفدار برای بازاراست که همه خواسته‌های شما را بر آورده می‌کند.  اگر به این اشخاص و گذشته و سابقه آن‌ها نگاه کنید، آن‌ها تازه وارد این صنعت نشده‌اند. آن‌ها تجربه زیادی در زمینه BMS و M2M دارند و کارکنانی هستند که واقعا؛ داده‌ها، فن آوری‌های وب، بازاریابی، نو اندیشی و ذهنِ بازی برای پیشرفت هرچه بیشتر دارند.

بنابراین EasyIO کمی مشابه ماست، ما می‌توانیم با کمک هم کارهای بزرگی انجام دهیم زیرا هدف ما متفاوت نگاه کردن به موضوع است، ما به نیازهای مشتریان نگاه می‌کنیم و به دنبال چگونگی انجام کارهای متفاوت، ساده تر، و مقرون به صرفه‌تر از سیستم‌های سنتی هستیم.

اشتباهات رایج در مورد BMS

هنگامی که یک سیستم BMS طراحی و نصب می‌شود انتظارات متقابل از عملکرد سیستم پس از راه اندازی و تحویل وجود دارد. پس از راه اندازی BMS می‌توان آن‌ها را تحت نظارت، آزمایش و تجزیه و تحلیل قرار داد. اما  هر سیستم BMS برای نگهداری نیاز به یک بودجه عملیاتی مداوم مانند: کالیبراسیون سنسورها ، بهینه سازی لوپ‌های کنترلی و بعضا جایگزینی سنسورها و موتورها را دارد.

در ادامه یک مثال خوب را بررسی می‌کنیم؛ وقتی که شما شیر On/Off  را در اتاق‌های هتل استفاده می‌کنید، با این تصور که شما  ۳۰ دلار را برای یک شیر ارزان قیمت هزینه می‌کنید، ولی به دلیل عدم نگهداری صحیح سیستم در سال‌های آینده شیر در وضعیت ۱۰۰٪ باز قرار می‌گیرد. این همان جایی است که نگهداری از مجموعه و عملکرد سیستم باید در برآورد هزینه یک ساختمان در نظر گرفته شود. که متاسفانه، با توجه به اینکه مشتریان چه در هتل‌ها و یا چه دفاترکارشان شکایتی از این وضعیت نمی‌کنند ، نتیجتا بازخوردی از مشکلات سیستم نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *